منبع یابی کالا در چین همواره از مسائل مهم و یکی از دغدغه های اصلی بازرگانان ایرانی برای خرید کالا و تجارت با این کشور است. خیلی از بازرگانان و شرکت های بازرگانی به دلیل عدم استقرار در کشور چین، توانایی نظارت بر تولید محصول خود را ندارند و همیشه با مشکل پیدا کردن منبع مناسب برای خرید کالا در چین مواجه هستند. سوالاتی که ذهن بازرگانان عزیز را در این رابطه به خود مشغول کرده است معمولا به شرح زیر می باشند:

۱_ چگونه کالای مورد نظر خود را در چین پیدا کنم؟

۲_ چگونه به بهترین شرکت و کارخانه تولید کننده آن کالا دسترسی پیدا کنم؟

۳_ از کجا بفهمیم که با دلال و عمده فروش کالا در ارتباط نیستم و در حال مذاکره با تولید کننده اصلی هستم؟

منبع-یابی-کالا-در-چین
خرید-کالا

خرید کالا

هنگامی که کالایی را به منظور راه اندازی کسب و کار، از کشور دیگری به صورت عمده خریداری می کنید، ابتدا باید مطمئن شوید این کالا با قوانین و مقررات کشورمان سازگاری دارد و آیا از کیفیت قابل قبول و استانداردهای لازم برخوردار است؟ همینطور ارزیابی قیمت مناسب نیز یکی دیگر از دغدغه های خریداران است. در واقع وقتی چیزی را خریداری می کنید، حق دارید در مورد آن کالا، اطلاعات کافی و درست را توسط فروشنده یا تامین کننده آن دریافت کنید.

تامین کننده کالا باید بتواند حسن نیت خود را به شما نشان دهد و در مورد محصول و خدماتش شما را گمراه نکند. علاوه بر این ها کالای خریداری شده باید از سلامت کامل برخوردار باشد و در صورت خرابی ضمانت تعویض داشته باشد. فرقی ندارد چه نوع کالایی را می خواهید خریداری کنید، این کالا می تواند لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم خانگی ، تلفن همراه و وسایل جانبی آن و یا هر چیز دیگری باشد، اما نکته حائز اهمیت این است که یک کالای مفید و کامل باید ترکیبی از بهترین راه حل های طراحی و مواد اولیه با کیفیت باشد.

خرید کالا از چین و دبی

با پیشرفت تکنولوژی در جهان، تجارت بین المللی دیگر شبیه به یک رویا نیست. می توان گفت این نوع تجارت، در زندگی مدرن امروزی، نه تنها هزینه بالا و همچنین خطر از دست دادن سرمایه را همچون گذشته ها نخواهد داشت، بلکه می تواند بسیار سودمند و مفید باشد. امروزه دبی و چین به پیشگامان تامین کننده کالاها در سراسر جهان تبدیل شده اند. گزارش های منتشر شده از آمارهای تجارت جهانی، نشان می دهد که تقاضای کشورهای دنیا به خرید از تامین کنندگان چین و دبی افزایش قابل توجهی داشته است.

این موقعیت استراتژیک موجب می شود که قیمت کالاهای مصرفی و تجاری در چین و دبی بسیار رقابتی باشد. هر چیزی که شما به دنبال آن باشید، از جواهرات و وسایل الکترونیکی پیشرفته تا لباس های هنری پاریس و یا لوازم جانبی تلفن همراه، در بازار های چین و دبی با قیمت مناسب پیدا خواهد شد.

بسیاری از ایرانی ها نیز در حال حاضر به چین و دبی سفر می کنند تا ارتباط مستقیم با تامین کنندگان و تولیدکنندگان برقرار کنند و از این طریق بتوانند کالاهای مورد نظر خود را خریداری کنند . شرایط اقتصادی و سیاسی در ایران موجب افزایش واردات کالا از چین و دبی شده است. تقاضای رو به رشد برای واردات کالاها از چین و دبی به وضوح در آمارها نشان داده می شود. اما یکی از مسائل مهم در واردات کالا، یافتن تامین کننده مناسب است که در بخش بعدی اطلاعات لازم در این خصوص به شما داده خواهد شد.

واردات از چین و دبی

چگونه منبع خرید مطمئن در چین را پیدا کنیم؟

حال باید دید شرکت های بازرگانی که قادر به برپا کردن دفاتر بین المللی در چین نیستند یا توانایی نظارت بر مراحل تولید محصول خود را ندارند چگونه می توانند منبعی مناسب برای خرید کالای خود را در چین پیدا کنند؟

این شرکت ها با استفاده از روش های زیر شروع به سرچ محصول مورد نظر شما می کنند:

۱ـ استفاده از اینترنت

۲ـ شبکه های اجتماعی

۳ـ نمایشگاه های تجاری

جهت خرید کالای مورد نظر از چین شرکت های بازرگانی به دو صورت خدمات ارائه می دهند.

۱ـ شرکت های بازرگانی که قادر به برپاکردن دفاتر بین الملل در چین نیستند و یا توانایی نظارت بر مراحل تولید محصول خود را ندارند.

۲ـ شرکت های بازرگانی که دارای دفاتر مستقر در چین هستند و دارای کادر مجرب جهت منبع یابی و نظارت مستقیم و در نهایت تایید مراحل تولید محصول می باشند.

بنابراین باید ابتدا مطمئن شوید شرکت های بازرگانی مدنظر شما دارای دفاتر مستقر در شهرهای چین هستند یا خیر.

تامین کنندگان موجود

اطلاعات به دست آمده از یک وب سایت یا سایر کانال های اطلاع رسانی منبع یابی، شروع خوبی است. در مرحله بعد باید به این موضوع دقت داشته باشید که آیا تامین کننده ای که مدنظر دارید وجود حقیقی و حقوقی دارد یا خیر؟
برای پیدا کردن تامین کننده معتبر ضروری است که تلاش بسیاری صورت بگیرد. این موضوع می تواند در چند مرحله انجام شود:

برقراری-ارتباط-با-یک-مرکز-معتبر
  • برقراری ارتباط با یک مرکز معتبر چینی

در این مرحله شما باید با یک مرکز معتبر چینی ارتباط برقرار کنید تا اطلاعات ضروری فروشنده تان از قبیل ظرفیت تولید، کیفیت محصولات، گواهینامه ها، تکنولوژی و مدت زمان ساخت محصول را در اختیارتان قرار دهد.

  • خرید مستقیم از تولیدکننده اصلی

زمانی که شما قادر به شناسایی، تأیید و ارزیابی یک تامین کننده بالقوه شدید، می توانید محصولات آن را به صورت مستقیم یا از طریق پلتفرم های B2B خریداری کنید.

  • استفاده از آژانس های منبع یابی وابسته بر حق کمیسیون

اگر خرید مستقیم کالا از تامین کنندگان اصلی برای شما سخت و زمان گیر است شما می توانید از آژانس های منبع یابی در چین استفاده کنید که در این زمینه تجربه کافی دارند.

  • شخص ارائه دهنده خدمات منبع یابی

یک تأمین کننده خدمات منبع یابی استخدام کنید که بتواند طیف وسیعی از خدمات مانند شناسایی تامین کنندگان، مذاکره قیمت، مدیریت عرضه، مدیریت کنترل کیفیت، مدیریت تدارکات، حمل و نقل و سایر مسائل مربوط به منبع یابی را برای شما انجام دهد.

  • شرکت های بازرگانی

شرکت های بازرگانی می تواند فرصت خوبی برای شمایی باشد که می خواهید با خیال کاملا راحت معامله خود را انجام دهید و، تمایلی برای مواجه با مشکلات منبع یابی در چین ندارید.

آژانس-های-منبع-یابی-وابسته-بر-حق-کمیسیون