واردات و صادرات

واردات و صادرات کالا یکی از جذاب ترین فعالیت های شرکت های بازرگانی به شمار می آید که مجموعه های بازرگانی مختلفی در این عرصه مشغول به فعالیت هستند. 

الماس تابان آسیا با استفاده از دانش و تجربه فراوان خدمات مورد نیاز مشتریان عزیز خود را در امور مرتبط با واردات و صادرات کالا انجام می دهد.

این مجموعه با تامین محصولات مورد نیاز برند هایی همچون کالای الکترونیک که در زمینه فروش قطعات الکترونیک مشغول به انجام فعالیت هستند تجربه فراوانی در امر واردات وتامین انواع کالا به خصوص قطعات الکترونیک دارد.

زمانی که یک شرکت یا تولید کننده اعم از شخص حقیقی یا حقوقی تصمیم می گیرد کالا یا محصولی را با سفارش از خارج به کشور وارد نماید باید با کلیات و اصول واردات و صادرات کالا آشنایی داشته باشد و یا از مشاوره شرکت های خدمات بازرگانی استفاده نمایند.

مجموعه بارگانی الماس تابان آسیا با اجرای کامل تمامی روند مورد نیاز برای واردات و صادرات محصولات یک پک کامل از خدمات را به اشخاص حقیقی و حقوقی ارائه می کند.

در ادامه مسیر تامین یک محصول از بازار های خارجی در مجموعه بازرگانی  الماس تابان آسیا را با هم برسی می کنیم.

مراحل تامین کالا از بازار های جهانی

  • برسی محصول انتخاب شده توسط مشتری برای تهیه از بازار های بین المللی

در این بخش کارشناسان بارگانی ما با برسی کامل  محصول مورد نیاز شما را از نظر مقدار، سطح کیفیت، قیمت پیشنهادی و مشخصات فنی، تحقیق و بررسی اسناد، مجوزها و مراحل مورد نیاز برای واردات کالای مورد نظر برسی کرده ، هزینه و زمان مورد نیاز شما برای واردات کالا را به شما اطلاع می دهد. نکته مورد توجه در این بخش راهنمایی کارشناسان ما در صورت نداشتن آگاهی در مورد برند و اطلاعات مرتبط با محصول می باشد.

در صورتی که شما مدل وبرند محصول مورد نظر خود را نمیشناسید کارشناسان فنی ما برند و مدل مورد نظر را از طریق منبع یابی کالا به شما پیشنهاد می دهند

  • انجام بررسـی های اولـیه بازار مبـدا و تحقیق در خصـوص تامین کننـدگان و شرایـط فروش آن ها.

*ارزیابی کیفی تامین کنندگان از نظر سهم بازار در کشور مبدا، میزان صادرات، تکنولوژی تجهیزات و ماشین آلات، دارا بودن مجوزهای لازم و کیفیت مدیریت خط تولید .

*اخذ پیشنـهادهای اولیـه فنی و مالی و ارائه آن به مشــتری همـراه با ارائــه خلاصه ارزیــابی کیفی تامین کنندگان.

*دریافت نمونه ی کالای مورد نظر یا هماهنگی بازدید حضوری در صورت درخواست مشتری جهت مقایسه، ارزیابی و تصمیم گیــری برای انتخاب تامین کننده مناسب .

*اخذ پیش فاکتور نهایی بعــد از چانه زنی در خصوص قیمــت و شرایط خرید با توجه بـه اولویت های مدنظر مشتری و نهایتاً تایید آن توسط ایشان .

*تنظیم و عقد قرارداد خرید تحت نظارت وکلای شرکت بر اساس قوانین داخلی کشور مبدا .

  • انتخاب روش حمل ونقل کالا توسط مشتری
  • ثبت قرار دارد
  • تحویل  سفارش

لازم به ذکر است در صورتی که محصول شما نیاز به مجوزات خاص داشته باشد مراحلی به مراحل بالا اضافه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

صادرات:
صادرات و فروش کالا در بازارهای خارجی از ظرافت و حساسیت خاصی برخوردار است، که عدم توجه به آن ممکن است سرمایه گذاری های انسانی و مالی را هدر دهد.

صادرات مانند هر کار تجاری دیگر نیازمند آینده نگری، برنامه ریزی، آشنایی با روش های علمی، تحرک لازم و جلب اعتماد خریداران خارجی است. مراحل صدور کالا توسط گروه بازرگانی الماس تابان آسیا به صورت زیر انجام می پذیرد :

بازاریابی
شناخت و نفوذ به بازار های خارجی از طریق مذاکره با خریداران بالقوه، استفاده از اطلاعات و آمار رسمی و شرکت در نمایشگاه های بازار هدف.

تنظیم و عقد قرار داد
چانه زنی در خصوص شرایط فروش شامل قیمت، نحوه ی پرداخت، زمان تحویل و… و در نهایت عقد قرارداد بر اساس مفاد مد نظر فروشنده تحت نظارت وکلای شرکت در کشور مقصد.

صدور اسناد بازرگانی
اخذ و صدور کلیه مجوزها و اسناد لازم جهت صادرات با تکیه بر قوانین تجارت بین المللی .

تهیه و تدارک بسته بندی
هماهنگی با تولید کننده جهت بهینه سازی بسته بندی صادراتی که موجب افزایش جذابیت کالای مورد نظر در بازار هدف می گردد.

ارسال و بیمه کالا
همکاری با شـرکت های بیمه و حمـل و نقل بیــن المللـی معتبر جهت ارسـال کالا به کشور مقصد با حداکثر سرعت و اطمینان و حداقل هزینه و ریسک.

دریافت وجه کالا
توانایی دریافــت وجـه کالای صـادر شده در حسـاب های بانکی خارجی که موجـب اطـمینان خاطر از دریافت وجه برای مشتری می شود.