پرواز های بین المللی به کشور چین از تاریخ ۱۹ خرداد ماه ۱۳۹۹  (۸  June  سال ۲۰۲۰) مشروط  به نتایج تست کرونای مسافران پرواز های بین المللی به چین شروع می شود که در آن خطوط هوایی با ترکیبی از اقدامات تشویقی و تنبیهی مواجه خواهند شد. اداره پروازهای غیر نظامی( مسافری) چین در روز پنجشنبه ۱۵ خرداد (۴  June) این اصلاحیه‎ را در مورد شروع پروازهای بین‌المللی مسافربری به چین را منتشر کرد.

اقدامات تشویقی: در صورتی که نتیجه تست کرونای مسافران خطوط هوایی ورودی به چین برای ۳ هفته متوالی مثبت نباشد یا به عبارتی مسافر کرونایی در پروازهای آن بصورت ۳ هفته متوالی وجود نداشته باشد، آن خط هوایی می تواند در هر هفته یک پرواز بیشتر به چین داشته باشد، یعنی در ۲ پرواز در هفته به کشور چین می تواند داشته باشد.

اما اقدامات تنبیهی بدین صورت است که اگر پس از آزمایش کرونا مسافران پرواز به چین تعداد مسافران کرونایی یک پرواز به ۴ نفر برسد، پرواز های آن خط به مدت یک هفته تعلیق می شود و اگر این تعداد مسافر کرونایی به ۱۰ نفر برسدُ تعلیق پرواز های آن خط هوایی تا ۱ ماه ادامه خواهد یافت.

طبق اعلامیه اداره هواپیمایی غیر نظامی چین که در روز ۱۲ مارس منتشر شد، هر یک از شرکت های هواپیمایی داخلی چین تنها می‌توانند برای یک مسیر و تنها یک پرواز در هفته داشته باشند؛ در عین حال، شرکت های هواپیمایی خارجی نیز تنها می توانند هفته‎ای یک پرواز و از یک مسیر به چین داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *